Proč navštěvovat pedikúru

Většina populace trpí různými defekty nohou, ať vrozenými, nebo získanými, popřípadě kvůli nošení nevhodné obuvi. Příčné plochá noha, vybočené palce, kuří oka, otlaky či zarostlé nehty jsou jen některé z nich, ale vědí život velmi znepříjemnit. Těmto komplikacím lze předejít nebo je minimalizovat, pokud se o své nohy vhodně staráme. Někdy však domácí péče nepostačuje a tehdy je třeba vyhledat odbornou pomoc. Pravidelné navštěvování pedikúry vám pomůže vaše problémy odstranit nebo zmírnit. Neodkládejte návštěvu pedikúry, dokud je pozdě. Mnoha komplikacím lze předejít, pokud přijedete dříve, než se objeví.

Pedikúra udržuje nohy čisté a zdravé

Nohy jsou tou částí těla, která je silně vystavena prachu ze země. V průběhu času se v nohách hromadí špína, což z ní činí dobrý živný základ pro bakterie a houby. To zvyšuje vaše šance na infekci. Pedikúra čistí všechny nečistoty, aby vaše prsty byly zdravé a čisté. I když existují obavy z pedikúry, že způsobuje infekci, není to pravda. Pokud se však pedikúra provádí v čistém prostředí se správně sterilovanými nástroji, nemusíte se tím obávat.

Pedikúra dodá hydrataci pokožce nohou

Suchá pokožka na nohách svědí a je nepříjemně drsná, navíc nevypadá zdravě. Klíčem k zdravé pokožce je hydratace. Hydratace revitalizuje vaši pokožku, díky čemuž vypadá bezchybně. Pedikúra vaši pokožku dobře zvlhčí. Kromě toho zabraňuje tomu, aby se tvořily na pokožce trhliny a puchýře.

Pedikúrou se zbavíte odumřelé pokožky

Naše tělo nepřetržitě vylučuje odumřelé kožní buňky. Tyto odumřelé části kůže se hromadí na vrcholu epidermy, což ztěžuje dýchání pokožky. Nedostatek exfoliace může způsobit, že se na vašich nohách začnou tvořit bradavice nebo kuří oka, což je nepochybně bolestivé. Během pedikúry bude nehtový technik obrušovat ztvrdlou kůži, což podpoří růst nových buněk, díky kterým budou vaše prsty a paty hladší a zdravější. Absolvujte pedikúru jednou za čas, aby se vaše pokožka zbavila odumřelé pokožky.

Pedikúra zlepšuje krevní oběh

Asi nejlepší součástí pedikúry v nehtovém salonu je masáž chodidel. Uvolňuje napětí, které se hromadí v nohách. Masáž také pomáhá chodidlům zlepšovat krevní oběh, zmírňovat bolest a rovnoměrně šířit teplo v těle. To nejen pomáhá chodidlům, ale také zlepšuje celkové zdraví vašeho těla .

Pedikúra odstraňuje mozoly

Mozoly se tvoří, když vystavíte své nohy tvrdým povrchem. Takto vytvořené tření činí vaši pokožku drsnou a vede ke vzniku mozolů. Pedikúra je účinná při odstraňování otlaků, protože pokožku zjemňuje.

Pedikúra zabraňuje zarůstání nehtů na nohou

Zarostlé nehty na nohou nebo Onychogryphosis se vyskytují zejména u sportovců. Tento stav se může také vytvořit, když používáte nevhodnou obuv. Nechte si nehty oříznout zkušeným pedikérem, což sníží pravděpodobnost zarůstání nehtů na nohou.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *